Badi Ne Demek?(Çözüm bulunmuş oldu)

Contents1 Askerde badi ne demek?2 Badi ne demek dost?3 Bâdi olmak ne demek?4 Badi badi ne demek?5 Dalışta badi ne demek?6 Badicim ne demek?7 Badi ne demek osmanlica?8 Kaderdaş ne demek?9 Bâdiye ne demek?10 Badın ne demek?11 Badi parmağıma ne demek?12 Balici ne demek?13 Badireli ne demek?
Askerde badi ne demek?
Badi, bu şeklinde toplu yaşam ve emek verme ortamlarında “yoldaş, dost, kaderdaş” manalarına gelmektedir. Askerde badi sözcüğü, hastalık, zorlukta, alınan bir cezada dayanışma göstergesi, dostluğun ve arkadaşlığın adeta bir nişanesini ifade eder.
Badi ne demek dost?
Badi dost anlama gelir. Dost anlama gelir. Aynı cezayı yiyecek anlama gelir. Askerde, Polis Okulunda badi can anlama gelir.
Bâdi olmak ne demek?
Çarpık, yalpalayarak yürümek. Ördek şeklinde yürümek, ördek yürüyüşü.

Badi badi ne demek?
Badi badi yürümek deyimi yan yan yürüyen kişiler için kullanılan bir deyimdir. Bir o yana bir bu yana yatarak yürüyen kişiler için badi badi yürümek deyimi kullanılır. Badi badi yürümek deyimi aslen adım atması ördek şeklinde olan kişiler için kullanılmaktadır.
Dalışta badi ne demek?
scuba diving yaparken yaninizda bulunan kisi, partner body’nin okunusu et’nin uyarlaması olan filmimizde çocuk badiyi evlerinin bodrumunda saklıyordu ve okul dönüşü ‘naber badi,naptın?’diye soruyordu.bu çocuğun babası da badiyi görmüş olduğu süre eşhedüenlailaheillallah diyerek bayılmıştı.
Badicim ne demek?
sozluk jargonundaki badi * sozcugunden turemis sevgi ve içtenlik sozcugu. askerde bir hitap şekli.
Badi ne demek osmanlica?
badi / bâdî / بادی Mûcib. Vesile. Zâhir ve âşikâr olan. Halkeden.
Kaderdaş ne demek?
topluluk içinde yalnız kalmaktan korkan, her daim kendisiyle aynı ortak noktalara haiz insanoğlu bulup gruplaşmak isteyenlerin bolca kullandıkları “-daş” lı sözcüklerden biridir.
You might be interested:  Mülk Ne Demek?(En iyi çözüm)Bâdiye ne demek?
Osmanlıca’da yazılışı: bâdiye. Çorak yer. Sahra. Çöl.
Badın ne demek?
Şişman, bedeni büyük, iri vücutlu.
Badi parmağıma ne demek?
Peki, TDK’ya bakılırsa badi parmak nedir, hangi parmağı vasıflandırıyor? İşte, detaylar! Şarkının “Bir kuş konsa badi parmağıma” cümlesinde geçen badi parmak, kolay bükülüyor olması sebebiyle kuşların konması sağlanır. Türk Dil Kurumu’nun web sitesinde yer edinen bilgiye bakılırsa, badi parmak ile kastedilen işaret parmağıdır.
Balici ne demek?
Balici kelimesi Türkçe’de “İsviçreli ayakkabı imalatçısı, bu şirket tarafınca pazarlanan bir tür selülozik tutkal” anlamına gelir. Bally “İsviçreli ayakkabı imalatçısı, bu şirket tarafınca pazarlanan bir tür selülozik tutkal” ticari markasından türetilmiştir.
Badireli ne demek?
Ansızın meydana gelen hal, yıkım, musibet.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir