Arjin Ne Demek?(Çözüm bulunmuş oldu)

Arjin isminin anlamı: Yaşam ateşi.
Contents1 Arjin Kürt adı mi?2 Arin Kürtçe ne demek?3 Zerya ne anlama gelir?4 Roza adı hangi dilde?5 Lina ne anlama gelir?6 Aren Kürt adı mi?7 Liya ne anlama gelir?8 Elfesya ne demek Kürtçe?9 Zeren anlamı ne demek?10 Lavin adı ne anlama gelir?11 Roza hangi ülke?12 Beritan Kürtçe ne demek?13 Roza olmak ne demek?
Arjin Kürt adı mi?
Arjin Farsça kökenli bir isimdir.
Arin Kürtçe ne demek?
Arin Kürtçe anlami nedir? Arîn adı alevden olan, ateşcik, ateş benzer biçimde anlamına gelmektedir.
Zerya ne anlama gelir?
Zerya isminin birden fazla anlamı bulunmaktadır. Okyanus, büyük deniz anlamı bulunur. Bunun yanında Zazaca da candan yürekten anlamlarına gelmektedir. Farsça anlamı ise altın benzer biçimde kıymetli anlama gelir.

Roza adı hangi dilde?
Roza adı Latince ve Kürtçe ile birlikte İtalyanca kökenlerine haiz değişik bir isimdir.
Lina ne anlama gelir?
Zeytin tacını ifade etmektedir. Eski Yunan içinde olimpiyat oyunları kapsamında kazananlara verilebilen, zeytin ağacı dallarından yada yapraklarından elde edilmiş taçtır. Bir öteki anlamı ise Kuran içinde geçen Lina isminin anlamı ise hurma fidesi şeklinde olmaktadır.
Aren Kürt adı mi?
Aren adı, hem kız hem de adam çocuklarında kullanılmaktadır. Bu sözcüğün kökeni oldukça eski zamanlara dayanmaktadır. Sözcüğün kökeni Farsçadır. Aren adı, Farsçada parlak renkteki kum tanesi anlamındadır.
Liya ne anlama gelir?
LİYA İSMİNİN ANLAMI NEDİR? Sabırlı, sabrın en iyisi ve sabrın en güzeli anlamlarını taşımaktadır. Liya adı çağdaş adlar kategorisinde de yer verilmiştir.
Elfesya ne demek Kürtçe?
Elfesya adı Kürtçede bir masal prensesi anlamına gelmektedir.
Zeren anlamı ne demek?
Türkçe kökenli olan Zeren adı birbirinden hoş anlamlara gelmektedir. Bu anlamlardan ilki parlak zeka ve anlayışı yüksek kimse olmaktadır. Öteki anlamlarının içinde Anadolu’da kullanılan bir rüzgar adı olmaktadır. Zeren isminin son anlamı ise işlediği günahlardan pişman olan ve tövbe eden olmaktadır.
You might be interested:  Vakıf Ne Demek?(Çözülmüş)Lavin adı ne anlama gelir?
Lavin adı ‘çığ’ ve ‘heyelan’ anlamlarına gelmektedir. Hem de Kürtçede ‘güzel’ olarak da bilinir. Siz de bu anlamları üstünden kız çocuğunuza Lavin adını koyabilirsiniz. Türkçede şu an geçerli olan ve kabul edilen adlardan biridir.
Roza hangi ülke?
azerbaycanlılar oruca roza demeseler de, ruslar güle roza derler. bununla beraber bir kadın adı. iranlıların (bkz: farsça) oruç anlamında kullandıkları kelime, gün kelimesinden (bkz: ruz), (bkz: nevruz), (bkz: ruzname), türemiştir. bu çerçevede iran azerileri de oruç anlamında kullanıyor olabilir.
Beritan Kürtçe ne demek?
beritan kürtçe bi kelimedir.kelime anlamı (yaylaya giden kız) anlama gelir..
Roza olmak ne demek?
Burun, çene, alın ve yanaklar benzer biçimde bilhassa yüzün orta kısmını tutan, kızarma ve yanma atakları ile başlayıp hemen sonra sivilceler, kalıcı kızarıklık, kılcal damarlarda artış, deride ödem ve doku şiş bir görünüme yol açan kronik bir deri hastalığıdır. Roza hastalığı, gül hastalığı ve gülleme adı ile de anılır.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir