Bu yeni Apple Watch 7 özelliklerini denemeniz gerekiyornasılBu yeni Apple Watch 7 özelliklerini denemeniz gerekiyor

Bu Apple Watch özellikleri, uykunuzu takip etmeyi, bileğinizden metin göndermeyi ve daha fazlasını sizler için oldukça kolaylaştırıyor.

Bu dinlence sezonunda edindiğiniz yeni Apple Watch Series 7’nizi kurduktan ve iPhone’unuzla eşleştirdikten sonrasında, yeni Saatinizden en iyi şekilde yararlanmak için tüm yeni özelliklere göz atmanın ve birkaç ayarı değiştirmenin zamanı geldi. Apple Watch Series 7, daha büyük bir ekran, daha süratli şarj ve daha dayanıklı bir tasarımla geliyor. Bu, kulağa geçen yılki 6. Seride piyasaya sürülen kan oksijen sensörü kadar coşku verici gelmeyebilir. Sadece Series 7’nin yeni özellikleri, zamanı denetim etmekten metinlere cevap vermeye ve uykunuzu izlemeye kadar birçok günlük görevle kullanıcılara daha çok kolaylık sağlama potansiyeline haizdir. 

Apple, 14 Eylül’deki ürün lansman etkinliği esnasında iPhone 13 ailesi, yenilenmiş bir iPad Mini ve yeni bir giriş seviyesi iPad ile beraber 399 $’lık Apple Watch Series 7’yi tanıttı. Yeni Apple Watch, Series 6 için birkaç senelik bir saati değişiklik yapmak isteyenler için ideal olan hafifçe bir güncellemedir.

Apple Watch Series 7, QWERTY klavyeye haiz

Apple Watch, Series 6’dan ortalama %20 daha büyük olan ve bir telefondakine benzer şekilde yazmanıza olanak tanıyan yeni bir QWERTY klavyeye haizdir.

Yenilikler: Tam boyutlu klavye, Apple Watch Series 6’da olduğu benzer biçimde bir metne hazır cevap göndermek, süratli bir not yazmak yada bir mesajı dikte etmekle sınırı olan bulunmadığınız anlamına gelir.

nasıl kullanacaksınız: Apple Watch Series 7’nin QWERTY klavyesi, yazmak için her tuşa dokunmanıza yada parmağınızı kaldırmadan harfler içinde geçiş yapmak için Apple’ın QuickPath hususi durumunu kullanmanıza olanak tanır. Gene de telefonunuzu kısa bir cümleden daha uzun mesajlar için kullanmak isteyeceksiniz, sadece gene de saati kullanarak kısa bildiri göndermeyi genel olarak kolaylaştırıyor.

Netice olarak: Series 7’nin QWERTY klavyesi, yazması rahatsız edici yada dikte etmek için fazla hususi olan daha uzun ve daha karmaşık mesajların gönderilmesini kolaylaştırır. Bu, Apple Watch’un lansmanından bu yana geçen yıllarda telefonunuzdan bağımsız olarak çalışmak için nasıl daha iyi hale geldiğinin bir başka örneği.

FlickType benzer biçimde üçüncü taraf Apple Watch uygulamaları aslına bakarsan Apple Watch’ınıza yazmanıza izin veriyor, sadece bunu saatte mahalli bir seçenek olarak kullanmak daha sorunsuz bir edinim sağlıyor. Bu bununla beraber, bazı klavye uygulamalarının App Store derecelendirme dolandırıcılığına katılmakla suçlandığı göz önüne alındığında mühim olan bu potansiyel olarak dirimsel vasıta için saat sahiplerinin üçüncü taraflara güvenmek zorunda kalmayacakları anlamına geliyor.

Apple Watch Series 7 amper okumasında daha büyük ekran

7 Serisi, 2018’de piyasaya sürülen Series 4’ten bu yana Apple’ın ilk büyük tekrardan tasarımıdır. Yeni saat ilk kez 41 milimetre ve 45 mm boyutlarında gelir ve bu, Seri 4’ten 6’ya kadar mevcut olan 40 mm ve 44 mm boyutlarından uzaklaşmayı temsil eder

Yenilikler: Apple Watch Series 7’nin ekranı Series 6’lardan ortalama %20 ve Series 3’lerden %50’den daha büyük. Ekranı çerçeveleyen çerçeveler ek olarak Series 6’nın çerçevelerinden %40 daha küçüktür ve bu da Apple’ın aleti fazlaca büyütmeden ekran boyutunu genişletmesine olanak tanır. Sadece merak etmeyin, eski saat kayışları Series 7 ile hala uyumludur.

nasıl kullanacaksınız: Series 7’nin daha büyük ekranı, onu en mühim işinde daha iyi hale getiriyor: Telefonunuzu elinize almak zorunda kalmamanız için bir bakışta görülmesi kolay detayları gösterme. Daha büyük ekran, Series 7’nin kaydırma yapmak zorunda kalmadan %50 daha çok metin görüntüleyebildiği ve metin mesajlarını, e-postaları ve bildirimleri okumayı daha kolay hale getirmiş olduğu anlamına gelir.

Dahası var: Apple, daha büyük ekranı daha iyi kullanmak için uygulamalarındaki kullanıcı arayüzünü de güncelledi. Kronometre, aktivite ve zamanlayıcı benzer biçimde uygulamalar artık daha büyük düğmelere haiz, doğrusu yarı uykudayken bile ertelemeye basmak daha kolay. Ek olarak, Modüler kadranın yeni versiyonu benzer biçimde komplikasyonlara daha çok informasyon sığdırabilen, Series 7’nin daha büyük ekranı için optimize edilmiş belirli saat yüzlerine de haiz olmuş olursunuz. Aktivitemin ilerleme durumunu, zamanı ve hava durumu tahminini bir bakışta görmek için bu yeni saat yüzünü kullanıyorum.

Ve ihmal etmeyin, WatchOS 8, Portre modundaki fotoğrafları saat kadranınız olarak ayarlama hususi durumunu sunar ve Series 7’nin daha büyük ekranı onları daha iyi izah edebilir.

Devamlı açık modunda daha parlak bir ekran

Apple ek olarak, ekranı devamlı açık modunda daha görünür hale getirerek Apple Watch’un ekranını değişik bir halde güncelledi. Saatinizden süratli informasyon parçalarını almayı daha da hızlandıran başka bir eklentidir.

Yenilikler: Apple’a bakılırsa Apple Watch Series 7’nin ekranı, bileğiniz aşağıdayken devamlı açık modunda %70’e kadar daha parlak. Sadece Apple, bunun bilhassa iç mekan kullanımı için geçerli bulunduğunu söylüyor.

nasıl kullanacaksınız: Series 7’nin geliştirilmiş parlaklığı, saatin ekranını uyandırmak zorunda kalmadan saat, aktivite zilleriniz ve bir sonraki toplantınız benzer biçimde detayları görmenin daha da kolay olduğu anlamına gelir. Bu, Apple Watch’un ekranının uykuda yada kullanımdayken aynı görünmesini sağlamaya yönelik bir adım benzer biçimde geliyor ve bunu yapmak, uyanık ve boş mod içinde geçiş yaparken sarsıcı hissetmeyen daha kusursuz bir görünüm yaratıyor.

Bu özelliği kullanmak için Apple Watch’un ayarlar menüsünde devamlı açık ekran ayarının açık olduğundan güvenli olmak isteyeceksiniz. Apple Watch’ınızın uygulama ekranında ayarlar simgesine basın, Ekran ve Parlaklık’a gidin ve Her Vakit Açık’a dokunun. Oradan, Her Vakit Açık’ın tarafındaki anahtarın açık olduğundan güvenli olun.

Pil ömrü ne olacak? Pil ömrünü en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız bu özelliği kapalı tutmayı da seçebilirsiniz ve Apple, daha parlak devamlı açık ekranın saatin güç tüketimini etkileyip etkilemeyeceğini söylemedi. Devamlı açık ekran ayarı açıkken Apple Watch Series 7’yi her gün takıyorum ve çoğu zaman ortalama bir buçuk gün sürer. Sadece pil ömrü devamlı kullanımınıza bağlı olarak değişecektir ve çalışırken GPS bağlantısı kullanmak benzer biçimde etkinlikler pilin daha süratli bitmesine niçin olacaktır.

Apple Watch Series 7, Series 6’dan daha süratli şarj oluyor

Apple Watch Series 7’nin pili Series 6 kadar uzun süre dayanır, sadece saatinizi şarj etmek için ihtiyaç duyulan süre azalmıştır.

Yenilikler: Apple’a bakılırsa Apple Watch Series 7, Apple Watch Series 6’dan %33’e kadar daha süratli şarj olabilir. Sıfırdan %80’e şarj etmek 45 dakika sürer ve 8 dakikalık şarj, 8 saatlik uyku takibini etkinleştirmelidir. CNET’in yeni Apple Watch testinde, gözden geçirenler bunun doğru bulunduğunu buldu. Saati minimum 30 dakika şarj etmek pilin sıfırdan %54’e fırlamasına niçin oldu. Buna karşılık, Series 6 aynı sürede yalnızca %37 oranında yenilendi.

nasıl kullanacaksınız: Senelerdir Apple Watch’tan daha çok pil ömrü istiyoruz, sadece Apple’ın akıllı saatlerine mahalli uyku izlemeyi eklemesiyle bu bilhassa ilgili. Apple, saatin pil ömrünü uzatmak yerine, gün süresince kısa aralıklarla saati süratli bir halde şarj etmeyi kolaylaştırır, böylece muhtemelen bir gecede şarj etmek zorunda kalmazsınız. Buradaki düşünce, birkaç boş dakikanız olduğunda saatin pilini doldurabilmenizdir.

Netice olarak: Apple Watch Series 7’nin daha süratli şarj hızı, Apple’ın akıllı saatini daha yetenekli bir uyku seyircisi hayata geçirmeye çalmış olduğu başka bir yoldur. Apple, Series 7’yi bir çırpıda şarj etmeyi kolaylaştırmanın yanı sıra, WatchOS 8 güncellemesiyle uyku esnasında solunum hızını ölçme hususi durumunu de ekledi. Beraber ele alındığında, bu iyileştirmeler Apple’ın saatlerinde fazlaca günlü pil ömrü ve daha detaylı uyku ölçümleri sunan Fitbit’e yetişmesine destek olabilir.

Apple Watch Series 7 daha kaslı bir yapıya haiz

Egzersiz takip edeni, Apple Watch için Apple’ın en büyük odak alanlarından biri haline geldi. 7 Serisi, Apple daha dayanıklı bir yapıya haiz bulunduğunu iddia ettiğinden, açık hava etkinliği için daha uygundur.

Yenilikler: Apple Watch Series 7, IP6X toza dayanıklılık (bir ilk) için derecelendirilmiştir ve Apple’ın Apple Watch Series 6’dan %50 daha kalınca bulunduğunu söylediği bir kristal kapakla kaplanmıştır. Bu, takarken kendinizi rahat hissedeceğiniz anlamına gelir.

nasıl kullanacaksınız: Series 7’nin artırılmış dayanıklılığı, WatchOS 8’deki yeni bisiklet özellikleriyle güzel bir halde eşleşiyor. Yeni yazılım, Apple’ın bisikletten düşme ile değişik türde bir bisiklet arasındaki farkı anlayabildiğini söylediği düşme algılamanın güncellenmiş bir sürümünü getiriyor. Apple ek olarak WatchOS 8’in dış mekan bisiklet antrenmanlarını otomatikman algılayabildiğini söylüyor.

Netice olarak: Apple Watch Series 7’nin dayanıklılığını teste doğal olarak tuttuk. Hakikaten sağlam bir saat isteyenler Garmin ve Casio’dan askeri derslik seçeneklere haizdir. Sadece bu güncellemeler, Apple’ın Apple Watch’u temel antrenmanların ötesine taşımaya çalıştığını ve kaya tırmanışı benzer biçimde aktiviteler için daha dayanıklı bir saate gerekseme duyanlara hitap ettiğini gösteriyor. Bloomberg’in daha büyük darbe direnciyle geleceğini ve 2022’de piyasaya sürülebileceğini bildirdiği söylentili Explorer Edition’ın arkasındaki öncül budur.

Akıllı SaatApple WatchGiyilebilir Aygıt

Yazarın Öteki Yazıları

Parola Girmeden Windows nasıl Başlatılır?
Wi-Fi 7: Yarının En Süratli Kablosuz Standartı Hakkında Bilinmesi Ihtiyaç duyulan Her Şey
Yanlışlıkla kapatılan sekme nasıl geri getirilir?
Android Telefonunuzun Daha Azca Rahatsız Etmesini Sağlamanın 10 Kolay Yolu
Windows Kilit Ekranınızı nasıl Özelleştirirsiniz?


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir