Bakiye Ne Demek? (Correct answer)nasılBakiye Ne Demek? (Correct answer)

– , – . . . = . + .
Contents1 Kalan bakiye ne demek?2 TL bakiye ne demek?3 Hesap bakiyesi ne demek?4 Kredi karti bakiye ne demek?5 Eski dilde bakiye ne demek?6 Son bakiye ne demek?7 Hesap bakiyesi ve kullanılabilir bakiye nedir?8 Yaşamı bakiye ne demek?9 Iş bankası kredi kartında bakiye ne demek?10 Vadesiz hesap bakiyesi ne demek?11 Ziraat bakiye nedir?12 Kredili mevduat hesabı ne demek?13 Kredi kartı 3 ay asgari ödeme yapılırsa ne olur?14 Kredi kartı toplam borcu nasil ogrenebilirim?15 Kredi kartı kullanılabilir limiti nedir?
Kalan bakiye ne demek?
TDK ya nazaran kalımlı; devamlı, diğeri, bir şeyden geri kalan anlamına gelmektedir. Sözlükte kalımlı kalmak; kalınlı olmak, devamlı, bir şeyden artmak anlamlarına gelmektedir.
TL bakiye ne demek?
Bakiye lügat anlamı olarak; bir hesabın borç ve alacak kısmının içinde kalan fark, yok olan bir şeyin kalan kısmı ve artakalan, geriye kalan anlamına gelir.

Hesap bakiyesi ne demek?
Bir hesap bakiyesi, bir bankada yada benzer bir kurumda tutulan herhangi bir hesapta kalan para miktarıdır. Daima birinin hesap bakiyesini dikkatlice kovuşturmak önemlidir.
Kredi karti bakiye ne demek?
Kredi kartı harcamaları da söz mevzusu limit çerçevesinde yapılır. Ekstrede yer edinen dönem içi harcamaları, bir hesap kesim tarihinden bir sonrakine dek meydana getirilen tüm harcama bilgilerini kapsar. Devreden bakiye ise, bundan önceki hesap özetinden kalan ve bir sonraki döneme devreden borç bilgisini tanımlar.
Eski dilde bakiye ne demek?
Bakiye kelimesi Türkçe’de “kalan şey, artık” anlamına gelir. Arapça bḳy kökünden gelen baḳiyat بقية z “kalan şey, artık” sözcüğünden alıntıdır. Bakiye kelimesi tarihte malum ilk kez Danişmend-Name (1360) eserinde yer almıştır.
You might be interested:  Fast Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)Son bakiye ne demek?
Artık, artan, kalan, geri kalan şey.
Hesap bakiyesi ve kullanılabilir bakiye nedir?
Kullanılabilir Bakiye; Vadesiz hesabınızın anlık bakiyesidir. Vadesiz YTL hesabınıza bağlı KMH olması durumunda, hesabınızın bakiyesi ve kalan kredi limitinizin toplamı kullanılabilir bakiyeyi verecektir. Hesabınızda bloke edilmiş meblağ bulunuyorsa, bloke edilen tutarlar kullanılabilir bakiye tutarından düşülmektedir.
Yaşamı bakiye ne demek?
yaşam -ı bakiye / yaşam -ı bâkiye / حَيَاتِ بَاقِيَه Sonu olmayan yaşam, âhiret.
Iş bankası kredi kartında bakiye ne demek?
Kullanılabilir bakiye satın alan limitinizden hesap kesim geçmişine kadar İş Bankası ‘na ulaşan borç ve alacak işlemlerinizden ve taksitli alışveriş işlemlerinizden hemen hemen vadesi gelmemiş olan taksitlerin toplamı düşüldükten sonrasında geriye kalan tutardır.
Vadesiz hesap bakiyesi ne demek?
Vadesiz hesap, bağlantılı olduğunuz bankaya yatırdığınız paradan herhangi bir faiz talep edemeyeceğiniz hesaptır. Bankalarda bireysel ve kurumsal vadesiz hesap açılabildiği benzer biçimde altın ve döviz cinsinden varlıkların saklanmasına yönelik olarak değişik türlerde vadesiz hesaplar açılabilir.
Ziraat bakiye nedir?
4747 Bakiye Sorgulama Bankamızda tanımlı cep telefonunuzdan BAKIYE yazıp 4747’ye SMS gönderdiğinizde ilk 10 hesabınıza ilişik bakiye detayları cep telefonunuza gelecektir. Örn: BAKIYE. BAKIYE (Ek No) yazıp 4747’ye SMS gönderdiğinizde ise yalnızca mesajda belirtilen hesabın bakiyesi cep telefonunuza gönderilecektir.
Kredili mevduat hesabı ne demek?
Kredili Mevduat Hesabı, hesabınızda para olmasa dahi limit tutarınız dahilinde nakit para çekebileceğiniz hesaptır. Kredili Mevduat Hesabınız ile otomatik ve tertipli ödeme talimatı verdiğiniz satmaca, kredi geri ödemeleri ve öteki ödemelerinizi gecikmeye düşmeden yapabilirsiniz.
Kredi kartı 3 ay asgari ödeme yapılırsa ne olur?
Eğer bir takvim yılı içinde kredi kartınızın asgari ödeme tutarını toplam üç kez ödeyemezseniz kartınız nakit kullanımına, üst üste üç kez ödeyemezseniz hem nakit kullanımına hem mal ve hizmet alımına kapatılır.
You might be interested:  Lan Ne Demek? (Correct answer)Kredi kartı toplam borcu nasil ogrenebilirim?
Müşterisi olunan bankanın tüm şube ve ATM’lerinden kredi kartı borç bilgisi öğrenilebilir. ATM’ye kart yerleştirildikten sonrasında kredi kartı borç ödeme seçeneğine tıklanarak güncel dönem borcu ve toplam borç görüntülenebilir. Şubelerde ise gişelerden kredi kartı borcu öğrenilebilir.
Kredi kartı kullanılabilir limiti nedir?
Kullanılabilir Satın alan Limiti: Tarafınıza tahsis edilen satın alan limitinden, her bir kredi kartınız için hesap kesim geçmişine kadar Bankamıza ulaşan borç ve alacak işlemleriniz ile taksitli alışveriş işlemlerinden hemen hemen vadesi gelmemiş taksitler toplamı ve verilen provizyonlar düşüldükten sonrasında kalan tutarı gösterir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir